Į viršų

Diskusija festivalyje „BŪTENT!“. Nuo pigios savaitgalio krypties iki „premium“ turizmo: ar Lietuva pasiruošusi pokyčiams?

Daug metų kalbėdami apie Lietuvą buvome linkę kuklintis – galvojome apie save kaip apie mažą šalį, pigių kelionių kryptį, dar tik besiformuojančią turizmo žemėlapyje. Tačiau šiandien jau galime kalbėti kitaip. Lietuva turi kuo didžiuotis: vis daugiau tarptautinių įvertinimų, matomumo, aukštos kokybės paslaugų, kurios atitinka ir dažnai viršija „turizmo milžinių“ standartus.

Prestižinio „Michelin“ Gido ekspertai jau antrus metus Lietuvos restoranų nepalieka be išsvajotų žvaigždučių. Šiemet „Michelin“ Gidas Lietuvoje rekomenduoja net 37 restoranus, o keturi šalies restoranai išlaikė jiems 2024 m. skirtą žvaigždę.

Vienas didžiausių pasaulyje kelionių gidų leidėjų „Lonely Planet“ pernai Lietuvą paskelbė antra geriausia kelionių kryptimi pasaulyje ir geriausia Europoje kelionių kryptimi 2025-aisiais. Šiais metais Lietuva pasižymėjo ir sveikatingumo srityje: Berlyne vykusioje apdovanojimų ceremonijoje įteiktas prestižinis „ITB Health Tourism Award 2025“ apdovanojimas. Mūsų šalis pripažinta viena geriausių sveikatos turizmo krypčių pasaulyje. Šiuo apdovanojimu įvertinta aukšta Lietuvos sveikatos turizmo infrastruktūros ir paslaugų kokybė, taip pat ir tarptautinis žinomumas.

Visa tai signalizuoja, kad turizmo sektoriuje Lietuva rengiasi naujus drabužius. Pasaulis mus mato nebe kaip pigios ir trumpos viešnagės kryptį, o kaip reikliems, kokybę ir autentiką vertinantiems keliautojams patrauklią šalį.

Štai kodėl VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ jungiasi prie diskusijų festivalio „BŪTENT!” ir jau rugpjūčio 30 d. Sereikiškių parko Bernardinų sode Vilniuje surengs diskusiją „Nuo pigios savaitgalio krypties iki „premium“ turizmo: ar Lietuva pasiruošusi pokyčiams?“. Šia diskusija sieksime keisti toną, kuriuo kalbame apie Lietuvą – nebesidangstyti kuklumu, o drąsiai ir argumentuotai kalbėti apie šalį, kuri jau šiandien pelnytai įrašyta greta geriausių turizmo krypčių. Lietuva – tai ne tik patogi stotelė savaitgalio išvykai, bet ir visavertė patirtis ieškantiems kokybės, autentiškumo, skonių, kultūros ir gamtos įvairovės.

Diskusijoje nagrinėsime, ar Lietuva iš tiesų gali tapti konkurencinga aukštos kokybės turizmo šalimi. Kiek svarbūs tampa tarptautiniai įvertinimai, pavyzdžiui, „Lonely Planet“ ar „Michelin” žvaigždės, ir kaip jie veikia keliautojų pasirinkimus? Kokie turizmo sektoriai daugiausiai laimi iš šio matomumo? Taip pat ieškosime atsakymų, ar vieno sezono pripažinimas gali tapti ilgalaike sėkme, ir kokius pasenusius mitus apie Lietuvą vis dar tenka griauti tarptautinėje erdvėje.

Diskusiją anglų kalba moderuos „Fabula Rud Pedersen Group“ kūrybinio rašymo direktorius Aidas Puklevičius, o scenoje susitiks:

  • Olga Gončarova, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė
  • Tom Hall, vieno didžiausių pasaulyje kelionių gidų leidėjo „Lonely Planet“ viceprezidentas
  • Žydrė Gavelienė, Lietuvos turizmo rūmų prezidentė
  • Simonas Bartkus, bendrovės „Lietuvos oro uostai“ direktorius
  • Artūras Salda, Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas
  • Sigita Kreivenaitė Rudzevičienė, „Grand Hotel Vilnius, Curio Collection by Hilton“ vadovė

Kelionių žemėlapyje Lietuva jau matoma ryškiai. Dabar metas užtikrinti, kad ji ten liktų ne dėl pigumo, o dėl kokybės, išskirtinumo ir autentiškumo. Pokytis prasideda nuo to, kaip kalbame ir ką renkamės akcentuoti. Įgyvendinkime šį pokytį kartu.

Iki pasimatymo rugpjūčio 30 d. 12.30 val., diskusijų festivalyje „BŪTENT!“, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos scenoje, Bernardinų sode, Vilniuje!